«
»
Facebook

6 BIATHLON WIOSENNY ŚLĄSKIEJ IPA CHORZÓW – 2 maja

Po raz szósty na zaproszenie IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji) członkowie ZZ „KADRA” wzięli udział w 6 Biathlonie IPA, który zorganizowany został w dniu 2 maja 2015 roku na terenie Ośrodka Harcerskiego w Chorzowie. Nasz związek reprezentowało 11 zawodników i zawodniczek. Wszyscy uczestnicy a było ich łącznie 65 mogli wykazać swoją wytrzymałość i szybkość w biegu na 6 kilometrów. W trakcie biegu po każdej 2 kilometrowej pętli sprawdzali celność swojego oka strzelając po 10 strzałów do tarczy z broni krótkiej i długiej. Po biegu i strzelaniu każdy z uczestników zaprezentował swoje umiejętności w dyscyplinach lekkoatletycznych (pchnięcie kulą, wykonanie największej ilości pompek i skok w dal z miejsca) oraz wojskowej (rzut granatem na celność rzutu). Łączna suma wyników decydowała o tym kto jest mistrzem 6. biathlonu IPA w 2015 r.

Spośród wszystkich startujących w klasyfikacji open po wszystkich konkurencjach bardzo dobre 9 miejsce uzyskał Piotr Motyl reprezentujący „Kadrę” KWK „Wieczorek” 16 miejsce zajął Andrzej Seweryn reprezentujący „Kadrę” KWK „Wesoła” a 17 Janusz Rachwol z „Kadry” KWK „Wieczorek”. W poszczególnych konkurencjach nasi zawodnicy zajmowali odpowiednio: bieg – 9 miejsce Piotr Motyl, strzelanie – 3 miejsce Janusz Rachwol, pchnięcie – kulą 4 miejsce Janusz Rachwol, skok w dal – 3 miejsce Janusz Rachwol. W konkurencji wykonywania pompek – 5 miejsce z 79 pompkami zajął Bogusław Rachwol.

W klasyfikacji PZZ „KADRA” 1 miejsce zajął Piotr Motyl, 2 miejsce Andrzej Seweryn, 3 miejsce Janusz Rachwol .

W zawodach brały udział również kobiety. W klasyfikacji kobiet PZZ „Kadra” 1 miejsce zajęła Katarzyna Rachwol, 2 miejsce Anna Seweryn.

W tym roku aura nam dopisał w związku z tym prawie wszyscy uczestnicy poprawili swoje rekordy życiowe. Zawody przebiegała w przyjacielskiej atmosferze przy głośnym dopingu zgromadzonych kibiców. Po zawodach zwycięzcom zostały wręczone puchary i dyplomy a każdemu uczestnikowi podarowano pamiątkową statuetkę. Każdy też mógł skosztować pysznej grochówki. Już dzisiaj uczestnicy umawiali się już na 7 Biathlon za rok.

Dziękujemy w tym miejscu za zaproszenie i wspaniałe przygotowanie zawodów Czesławowi Wiznerowi i członkom IPA woj. ślaskiego. Wyrażamy nadzieję na dalszą owocną współpracę.