III Kongres industriAll Europe, który odbył się w dniach 1 ? 2 czerwca 2021 r. zadecydował o wyborze nowych władz na kolejną kadencję. W kongresie brało udział ponad 650 delegatów, obserwatorów i gości. Zatwierdzono również nowy strategiczny program działania w UE na najbliższe lata. PZZ „KADRA” reprezentował jako delegat Dariusz Trzcionka – Przewodniczący PZZ „KADRA”.
Do industriAll Europe należy PZZ „KADRA”. Kongres spotyka się co najmniej raz na cztery lata i składa się z delegatów ze wszystkich organizacji członkowskich. III Kongres ustalił wspólny plan strategiczny na lata 2021-2023, a także dokonał wyboru władz związku zawodowego. III Kongres Industriall Europe odbył się online za pośrednictwem platformy ZOOM, aby zagwarantować obrady w bezpiecznych i zdrowych warunkach. Delegaci wybrali władze związku w osobach:
Przewodniczący – Michael Vassiliadis (CV)
Sekretarz generalny – Luc Triangle (CV)
Zastępca sekretarza generalnego – Isabelle Barth?s (CV)
Zastępca sekretarza generalnego – Judith Kirton-Darling (CV)
Nowe kierownictwo podziękowało za wybór podkreślając, że będzie zaangażowane w zapewnienie pełnego konsensusu w naszym europejskim związku zawodowym z ponad 170 organizacjami członkowskimi, reprezentującymi ponad 6,5 miliona członków. Nowe kierownictwo zamierza utrzymać silny głos pracowników w Europie, która potrzebuje związków zawodowych. Wskazywano na potrzebę budowy przyszłości przemysłu co wymaga wielu wysiłków i pracy na rzecz naszych pracowników, lokalnych wspólnot i regionów. Europejscy pracownicy przemysłowi znajdują się w trakcie głębokiej transformacji jaką inicjują np. dekarbonizacja i cyfryzacja. W związku z tym potrzebujemy aktywnej Europy, gwarantującej sprawiedliwą transformację w niskoemisyjnym społeczeństwie i przemyśle. IndustriAll Europe podkreśla potrzebę prowadzenia i wzmocnienia europejskiego dialogu społecznego, zagwarantowania pracownikom udziału w zmianach, a także zapewnienie ochrony, szkoleń i przekwalifikowania pracowników w związku z zachodzącymi procesami zmian. Europa musi skupić się na pracownikach przemysłu, dostrzec problemy przemysłu energochłonnego. Związki zawodowe należące do industriAll Europe będą działać w celu zapewnia lepszego dostępu do informacji poprzez udział w konsultacjach jako sektorowy partner społeczny uznawany przez Komisję Europejską, a także podejmować wysiłki w celu organizacji dialogu w europejskich przedsiębiorstwach, wspierać negocjacje zbiorowe i prace np. Europejskich Rad Zakładowych.
IndustriAll Europe to silny głos pracowników na rzecz inkluzyjnych, zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy, wspierający starania pracowników w działaniach na rzecz godziwych płac i zapewnienia potrzeby poczucia stabilności, socjalnej ochrony, a także w celu utrzymania demokratycznej Europy zbudowanej na solidarności między narodami. IndustriAll Europe opowiada się również za podjęciem przez Unię Europejską aktywnych działań, aby przeciwdziałać kryzysowi i na rzecz ożywienia krajowych gospodarek poprzez inwestycje, a nie oszczędności, w tym na rzecz sprostania wyzwaniom zmian klimatycznym i cyfryzacji. Pełne ożywienie w Europie musi trwać, rodzi solidarność między krajami i narodami, a także wspierać handel oparty na uniwersalne zasady.